Bastien Rouard domineert Rally des Ardennes en pakt eerste BRC-zege

De Rallye des Ardennes, openingswedstrijd van het Kroon-Oil Belgian Rally Championship Divisie 2, kreeg een duidelijke winnaar. Bastien Rouard domineerde de wedstrijd van start tot finish en behaalde in zijn thuisrally zijn allereerste overwinning in het Belgisch rallykampioenschap. De 37-jarige piloot uit Ciney reed een foutloze wedstrijd en profiteerde bovendien van de vroege opgave van titelverdediger Cédric Cherain, die al op de tweede klassementsproef van de baan ging tijdens een sneeuwrijke passage.

Dankzij deze overwinning neemt Rouard meteen ook de leiding in het kampioenschap over.

Eerste nationale overwinning voor Rouard

Voor Bastien Rouard, die voor de gelegenheid genavigeerd werd door Dimitri Debuisson, betekende de overwinning een bijzonder moment. De rally rond Dinant is immers zijn thuiswedstrijd en een parcours dat hij door en door kent.

Rouard koos op het laatste moment voor een Citroën C3 Rally2, een beslissing die duidelijk de juiste bleek te zijn. De overstap naar de Franse Rally2-wagen vroeg wel een kleine aanpassing in rijstijl.

“Ik ben opgegroeid op deze baantjes en ik was hier al drie keer tweede in het verleden. Deze week beslisten we om van start te gaan met de Citroën C3 Rally2 en dat is me perfect bevallen. Ik moest mijn rijstijl wel een beetje aanpassen, want de C3 vergt een heel zuivere en efficiënte rijstijl,” vertelde Rouard.

Vanaf de tweede ronde kon Rouard de wedstrijd controleren, zeker nadat Cédric Cherain al vroeg uit de wedstrijd verdween. Op de tweede klassementsproef ging de titelverdediger van de baan terwijl hevige sneeuwval de omstandigheden bijzonder verraderlijk maakte.

Rouard hield daarna het hoofd koel en reed een beheerste wedstrijd.

“Vanaf de tweede ronde en de opgave van Cédric Cherain heb ik de wedstrijd gecontroleerd. Ik liet bewust wat tijd liggen op de proef van Fonds de Leffe, waar het risico op lekke banden groot was. Deze overwinning doet echt enorm deugd!”

Sterk debuut van Thomas Martens

De tweede plaats ging naar Thomas Martens, die een bijzonder sterke indruk naliet bij zijn eerste deelname aan de rally rond Dinant. De 19-jarige piloot uit Hasselt wist bovendien drie snelste tijden te noteren, als enige die Rouard op enkele proeven kon kloppen.

Voor Martens betekende het resultaat een belangrijke stap in zijn seizoen. Dankzij deze tweede plaats schuift hij op naar de derde plaats in het kampioenschap, achter Rouard en Cherain.

“Ik ben heel blij met onze prestatie en de drie snelste tijden. Het was mijn eerste keer op de snelle proeven rond Dinant en het parcours is me uitstekend bevallen. Dat ik de publieksprijs, de AC Tronics Driver of the Day Award, won, maakt het nog mooier,” vertelde Martens.

Eerste BRC-podium voor Steven Dolfen

De strijd om de derde plaats bleef tot het einde bijzonder spannend. Uiteindelijk was het Steven Dolfen die zijn eerste podiumplaats in het Belgisch rallykampioenschap veilig stelde.

Na een moeilijke start van het seizoen in de Rally van Haspengouw had Dolfen dit resultaat niet verwacht, zeker omdat hij weinig ervaring had op de proeven rond Dinant.

“Na de teleurstelling in Haspengouw had ik dit niet verwacht, want ik had hier geen ervaring op dit parcours. Deze ochtend in de sneeuw was het vooral overleven en daarna ging het uitstekend. Ik ben heel tevreden,” lachte Dolfen na de finish.

Achter hem eindigde Emile Breittmayer op de vierde plaats. De Citroën-rijder probeerde in de slotfase nog aan te vallen, maar kwam uiteindelijk net tekort om Dolfen van het podium te verdringen.

“Ik kwam hier aan de start om punten te scoren, dus ik wilde ook geen overdreven risico’s nemen. Het wisselvallige weer met plotse regenvlagen heeft ons vandaag ook niet geholpen. Felicitaties voor Steven Dolfen, die zijn derde plaats zeker niet cadeau heeft gekregen,” aldus Breittmayer.

Serderidis wint Master Cup

De vijfde plaats ging naar Jourdan Serderidis met zijn Skoda. De ervaren piloot moest in het donker uiteindelijk plooien voor Breittmayer, maar pakte wel de overwinning in de BRC Master Cup.

Daarin bleef hij Richard Pex voor, die na een foutloze wedstrijd naar de zesde plaats in het algemeen klassement reed.

Mazuin wint Divisie 2

In Divisie 2, het kampioenschap waarin Rally2-wagens geen punten scoren, ging de overwinning naar Thibaud Mazuin. De piloot uit Namen verscheen voor het eerst aan de start met een Renault Clio Rally3 en reed meteen een sterke wedstrijd.

Mazuin kon zich tussen de Rally2-wagens handhaven en bleef tegelijk de snelste Rally4-rijders voor.

De top van Divisie 2 werd vervolledigd door:

  1. Thibaud Mazuin – Renault Clio Rally3

  2. Corentin Fiasse – Rally4

  3. Yohan Burlet – Rally4

  4. Nicolas Vanderweerde – Rally4

“Na vele jaren met een Skoda Fabia Rally2 te hebben gereden, heb ik beslist om meer à la carte te gaan rijden en de stap te zetten naar een Clio Rally3. Ik heb een nieuwe Clio besteld, maar die was nog niet klaar, dus reed ik hier met een wagen van PTR Racing. Hoewel ik me moest aanpassen aan het smallere chassis, is de Rally3 me prima bevallen. Ik heb me geamuseerd,” vertelde Mazuin.

Historic, Junior en 2WD Trophy

Ook in de nevenkampioenschappen werd stevig gestreden.

In Historic ging de overwinning naar Geoffrey Watremez, die met zijn Ford Escort RS1800 de snelste was voor regerend kampioen Thomas Carlier.

Bij de Juniors stond slechts één deelnemer aan de start, maar dat hield Benoit Wauthier niet tegen om zijn eerste nationale overwinning te boeken.

Tot slot werd ook de 2WD Trophy beslist na een bijzonder spannende strijd. Dylan Henrard trok uiteindelijk aan het langste eind en won met amper 2 seconden voorsprong op Olivier Leroy, na een duel dat tot de laatste meters duurde.

BRC
Maxime Potty wint overtuigend de 51ste TAC Rally
BRC
Koen Wauters wil in TAC Rally vooral kilometers maken
BRC
TAC Rally in Tielt keert terug naar Divisie 1 met sterk startveld
BRC
Bastien Rouard domineert Rallye des Ardennes en pakt eerste BRC-zege
BRC
Jos Verstappen opnieuw favoriet in Rallye des Ardennes
BRC
Rally van Haspengouw 2026: Verstappen, Potty, Loix en Lefebvre op voorlopige deelnemerslijst
Rally van Hannuit 2026 opent ASAF-seizoen met 57ste editie
BRC
De krijtlijnen van het Kroon-Oil BRC 2026
Rallye B-Short de la L'homme afgelast
Clio 2 Rally Challenge opnieuw op de kalender in 2026