Zondagmorgen wakker geworden met een wrang gevoel. Onze eerste rally voor 2019 moest de krachtmeting worden met de M-Cup. Deze Cup werd opgericht met als doel een aparte groep te vormen binnen de wedstrijden, enkel voor BMW wagens. Dat we met onze “oude” standaard M3 het jong geweld niet zouden kunnen volgen wisten we, maar ons zomaar gewonnen geven staat nu ook niet in de handleiding.

Al vanop KP1 moesten we vol gaan om de aansluiting met de top niet te verliezen. Bitter koud was het zaterdagmorgen maar de zon was van de partij. Strak tempo vanaf de startlijn, remzones perfect leggen en de valstrikken vermijden. Het liep perfect tot die laatste bocht… Komend vanuit een bosje terug in het zonlicht, dit gecombineerd met een bocht vol grint deed ons spijtig in de gracht belanden.

Dankzij de talrijke toeschouwers waren we na 1 minuut al terug op weg maar de stuurinrichting was geraakt en zo dienden we nog 3 proeven af te leggen alvorens de servicecrew het euvel kon herstellen. Met de nodige voorzichtigheid reden we ronde 1 uit. De krachtmeting konden we terug aanvangen, het eindresultaat was wel niet meer van tel.

Zo eindigde de TAC op een 9de plaats in de M-Cup en een 34ste plaats algemeen. Dank aan de servicecrew en de supporters. Op naar de volgende de Monteberg short rally op zondag 5 mei waar Brecht en Chris van de eerste keer van start gaan als nieuw duo.

Thomas Martens start met Tom Buyse aan nieuwe fase in BRC-seizoen
BRC
Maxime Potty wint overtuigend de 51ste TAC Rally
BRC
Koen Wauters wil in TAC Rally vooral kilometers maken
BRC
TAC Rally in Tielt keert terug naar Divisie 1 met sterk startveld
BRC
Bastien Rouard domineert Rallye des Ardennes en pakt eerste BRC-zege
BRC
Jos Verstappen opnieuw favoriet in Rallye des Ardennes
BRC
Rally van Haspengouw 2026: Verstappen, Potty, Loix en Lefebvre op voorlopige deelnemerslijst
Rally van Hannuit 2026 opent ASAF-seizoen met 57ste editie
BRC
De krijtlijnen van het Kroon-Oil BRC 2026
Rallye B-Short de la L'homme afgelast