RT_xxl

Afgelopen zondag verscheen CELOPI Racing voor het eerst met een achterwielaangedreven wagen aan de start van een rally. In de Aarova Rallysprint bestuurde piloot Christophe Panis voor de gelegenheid de Volvo 240 Turbo van het Nederlandse team Bosscha Motorsport.

“We hadden ons voorgenomen om rustig van start te gaan, want ik moest de wagen eigenlijk nog zo goed als volledig ontdekken”, opent Christophe. “Ik moest nog wat wennen aan de achterwielaandrijving en viel daardoor twee keer stil in de eerste ronde bij het spelen met de handrem. Maar al bij al verliep de aanpassing vrij vlot en genoot ik al snel van het ‘dwarse’ werk.”

Helaas kon daarna nooit echt voluit worden gegaan met de originele Volvo, die heel wat bekijks kreeg. “Een haperende handrem zorgde tot twee keer toe voor tijdsverlies, maar vooral het vermogensverlies baarde kopzorgen. Door de sequentiële bak in de wagen kwamen we in Divisie 3 uit, maar daarvoor moest de turborestrictor aangepast worden van 38 naar 34 mm en dat verteerde de wagen niet goed. Chrono’s waren sowieso bijzaak, maar het is jammer dat we de pk’s misten om het volle potentieel van de wagen te kunnen tonen. Toch blikken we terug op een leuk RWD-avontuur dat misschien wel naar meer smaakt. Veel dank aan Bosscha Motorsport, onze sponsors en de vele supporters! We hopen ons dit jaar nog eens te kunnen tonen”, aldus Christophe Panis.

VAS
RallyTime animated
BRC
Dani Sordo met Porsche 992 Rally GT in Ardeca Ypres Rally
BRC
Snijers stapt over naar Porsche 992 Rally GT voor Ardeca Ypres Rally
VAS
Genummerde deelnemerslijst Rally van Wervik
VAS
Huygelier aan de nota’s bij Verschueren in Subaru Gr.A
BRC
Niels Reynvoet kiest voor Citroën C3 Rally2
BRC
Bruno Thiry gaat duel aan met Latvala in Ardeca Ypres Historic Rally
BRC
Jari-Matti Latvala in actie tijdens de Ardeca Ypres Historic Rally
BRC
Lifelive Motorsport: einde samenwerking met Niels Reynvoet
BRC
Hayden Paddon keert terug naar Ieper voor 60ste Ardeca Ypres Rally
VAS
Melissa Debackere heerst opnieuw in de ORC Canal Rally
X