Misschien eerder onverwacht snelde Kevin Abbring vorig jaar naar winst in de Ypres Rally. Met de Peugeot 208 T16 beschikte de Nederlander immers niet over de meest performante R5 wagen. Hij verwacht met de Citroën C3 R5 beter gewapend te zijn en gaat dan ook dit jaar voor niets anders dan winst.

“Vorig jaar moest ik echt alles uit de kast halen en stunten om alsnog de algemene overwinning in de wacht te slepen,” vertelt Kevin. “Het was toen hard knokken met de toch wel verouderde Peugeot 208 T16. Deze Citroën C3 R5 is van de nieuwe generatie en zal makkelijker te besturen zijn wat het natuurlijk makkelijker maakt.”

“Het is dan ook met een goed gevoel dat we terug in Ieper aanwezig zijn. De sfeer, de markt kortom alles is hier aanwezig voor een super rallyweekend. Een rally met een deelnemerslijst die terug heel indrukwekkend is. Ok. De Condroz is ook wel leuk om doen maar Ieper is en blijft toch nog specialer. Het is een lange rally. De proeven zijn snel en uitdagend en het tempo ligt er heel hoog. Zo’n evenement als dit hebben we helaas niet in Nederland niet.”

Op de vraag naar zijn verwachtingen voor dit weekend antwoordde Kevin Abbring kort en krachtig. “Winnen!”.

BRC
Jos Verstappen opnieuw favoriet in Rallye des Ardennes
BRC
Rally van Haspengouw 2026: Verstappen, Potty, Loix en Lefebvre op voorlopige deelnemerslijst
Rally van Hannuit 2026 opent ASAF-seizoen met 57ste editie
BRC
De krijtlijnen van het Kroon-Oil BRC 2026
Rallye B-Short de la L'homme afgelast
Clio 2 Rally Challenge opnieuw op de kalender in 2026
BRC
Thierry Neuville als gastvedette in de 19de East Belgian Rally
BRC
I4RACE maakt Belgische debuut in East Belgian Rally met Thomas ‘The Ginger One’ Martens
BRC
Jonas Dewilde kiest voor East Belgian Rally
VAS
Rally van Staden opent tweede seizoenshelft