In Hotel – Restaurant Shamrok te Tielt werd dinsdagavond officieel de 45ste TAC Rally voorgesteld. We noteerden dat de Tieltse Automobielclub op 6 & 7 april kan uitpakken met een mooi deelnemersveld. Er werd een nieuw radiostation gezocht en gevonden. En daarnaast zet de organisatie verder in op veiligheid.

Op woensdag 4 april van 19u00 tot 22u00 wordt shakedown ‘De Ratte’ georganiseerd. Ook aan het parkoers op zaterdag 7 april werd niet gesleuteld. In totaal staan er iets meer dan 160 wedstrijdkilometers op het programma.

Ondanks dat de inschrijvingen nog niet afgesloten werden, kan de organisatie reeds een mooi deelnemersveld presenteren. 11 R5’s, 7 GT3’s, 6 EVO’s, 14x M-Cup… later komen we meer gedetailleerd terug op deze lijst. De nationale lijst kan je online bekijken op www.TACRally.be, net zoals de lijst van de criteriumrijders.

Door het nieuwe radiodecreet verdween de regionale radio die de verslaggeving van de TAC Rally deed. Met Radio Meteor hebben de organisatoren echter een vervanger gevonden. Zo zal er ook dit jaar verslaggeving zijn van op de KP’s.

Met ‘Rally Tracking’ van GeoDynamics wordt er verder ingezet op veiligheid. Het systeem werd reeds eerder gebruikt tijdens de 6 Uren van Kortrijk en de Rally van Haspengouw. Aan de hand van een filmpje kregen de genodigden een uitleg over de voordelen van het track en trace systeem.

BRC
Maxime Potty van start tot finish de sterkste in de Sezoensrally
BRC
Thomas Martens kijkt uit naar gravel in Sezoensrally
BRC
Gunther Monnens presenteert Ford Escort WRC op de maaskiezel
BRC
Sezoensrally 2026: shakedown op KP Beerendruk in Bree
Thomas Martens start met Tom Buyse aan nieuwe fase in BRC-seizoen
BRC
Maxime Potty wint overtuigend de 51ste TAC Rally
BRC
Koen Wauters wil in TAC Rally vooral kilometers maken
BRC
TAC Rally in Tielt keert terug naar Divisie 1 met sterk startveld
BRC
Bastien Rouard domineert Rallye des Ardennes en pakt eerste BRC-zege
BRC
Jos Verstappen opnieuw favoriet in Rallye des Ardennes