Uitsluiting omwille van het openen van de motorkap op een plaats waar het niet toegestaan is. Het overkwam Wout Coopman in de Sezoensrally, net zoals het Vincent Verschueren vorig jaar overkwam in de Omloop van Vlaanderen. De teleurstelling was groot bij het team. Zaterdag staan ze echter opnieuw aan de start in de Omloop van Vlaanderen.

“Wat er in Bocholt gebeurd is, is inderdaad niet toegestaan volgens de regels,” aldus Wout Coopman. “Toch was dit een serieuze domper op onze tweede deelname in 2017. Het gebeurde aan de start van KP1, na het inklokken. Opeens kwam er rook vanonder de motorkap en ik deed wat vele mensen vermoed ik ook zouden doen. Ik stapte zo vlug mogelijk uit en ging kijken wat er aan de hand was. Dit had ik echter niet mogen doen.”

“De rook werd veroorzaakt door koelvloeistof op het hete motorblok, het gevolg van een gescheurde darm van de koeling. Tijdens die eerste KP verloor de wagen ook PK’s…”

“Vanaf de tweede KP ging alles goed tot we 2 KP’s voor het einde het servicepark binnenreden. Daar stond iemand van de organisatie te zwaaien met een papiertje dat wij moesten ondertekenen. We probeerden nog goedkeuring te krijgen om de laatste 2 KP’s te rijden en ons dan pas uit koers te laten nemen, maar tevergeefs. De handtekening moest eronder en de auto aan de kant.”

“Ondanks de teleurstelling, die wel even nagezinderd heeft, staan we dit weekend aan de start in Roeselare. Met het nummer 230 op de deuren gaan iets na kwart voor twaalf van start in Passendale. We hopen alvast op mooi weer en een goede afloop. Verder wil ik op voorhand onze sponsors, supporters en Rallysport Engineering bedanken,” besluit Wout.

BRC
Jos Verstappen opnieuw favoriet in Rallye des Ardennes
BRC
Rally van Haspengouw 2026: Verstappen, Potty, Loix en Lefebvre op voorlopige deelnemerslijst
Rally van Hannuit 2026 opent ASAF-seizoen met 57ste editie
BRC
De krijtlijnen van het Kroon-Oil BRC 2026
Rallye B-Short de la L'homme afgelast
Clio 2 Rally Challenge opnieuw op de kalender in 2026
BRC
Thierry Neuville als gastvedette in de 19de East Belgian Rally
BRC
I4RACE maakt Belgische debuut in East Belgian Rally met Thomas ‘The Ginger One’ Martens
BRC
Jonas Dewilde kiest voor East Belgian Rally
VAS
Rally van Staden opent tweede seizoenshelft