RT_xxl

TAC-2017-RV-872

De razend populaire Porsches GT3 hebben de TAC Rally kleur gegeven. Niet alleen met hun melodieuze zescilinders en hun dwarse passages, maar ook met snelle chrono’s. Tim Van Parijs bewees dat hij ‘Mister Porsche’ blijft, want de Oost-Vlaming werd derde algemeen.

“Ik heb me fantastisch geamuseerd. Ik heb zelfs nog wat bijgeleerd van Claudie Tanghe, die me vertelde dat ik meer op koppel, een versnelling hoger, door de haakse bochten moest sturen. En, hij had gelijk. Het is misschien minder bruut en spectaculair, maar wel sneller,” lachte Tim, natuurlijk weer genavigeerd door Kurt Heyndrickx.

Chris Van Woensel werd uiteindelijk tweede bij de Porsches en 7de algemeen. De piloot uit Schriek moest even wennen aan het rijden met een Porsche, nadat hij vorige week in Frankrijk nog een Div.2 rally won met zijn Mitsubishi Lancer WRC. “Het was al een paar jaar geleden dat ik nog met een achterwielaandrijver had gereden en ik kan je verzekeren dat het niet evident is om met een Porsche hard te gaan. Maar, na de eerste ronde konden we het tempo goed verhogen. Ik ben tevreden en het was tof samenwerken met Piero Vandeputte, de copiloot van Jochen Claerhout, die me zijn Croky Porsche leende,” vertelde Van Woensel.

Claudie Tanghe werd derde van de Porsche-brigade, 21″ achter Van Woensel. “Die tijd heb ik verloren door een foutje in de eerste ronde, maar ook omdat ik op sommige plaatsen bewust niet tot het uiterste ging. Ik reed immers samen met mijn zoon Arthur en als papa neem je dan geen onnodige risico’s,” lachte Claudie.

Chris Debyser amuseerde zich tijdens zijn eerste nationale wedstrijd met zijn nieuwe 997 GT3. Debyser werd 12de algemeen, ver voor Henri Schmelcher met zijn rode Porsche en de Brit Darren Taylor, de nieuwe eigenaar van de 996 GT3 van Johan Dekens.

RallyTime animated
VAS
BRC
Winst voor Jeroen Catelin in BRC Trophy na vlekkeloze TAC Rally
BRC
TAC Rally levert winst op voor Dobbelaere in Histo Cup
BRC
Adrian Fernémont maakt zijn comeback in de Rallye de Wallonie
BRC
Stefaan T’joens laat geen steken vallen in 50ste TAC Rally
BRC
Cédric De Cecco met Porsche 992 Rally GT in meerdere manches van het BRC
BRC
Spektakel en pech in de 50ste TAC Rally
BRC
Team Godrive triomfeert in 50ste TAC Rally
BRC
Benoit Verlinde toont het potentieel van de Renault Clio Rally3 met winst in Divisie 2 van de TAC Rally
BRC
Vincent Verschueren heerst van begin tot eind in jubileumeditie TAC Rally
BRC
Jobfixers vindt oplossing voor TAC Rally na ziekte van PJM Cracco
X