2016zuidlimburg

De leegte die er ontstond na het stoppen van de rally van Sint-Truiden, heeft Topspeed Rally Club Haspengouw verleden jaar met succes  weten op te vullen door de Rally van Zuid-Limburg op het grondgebied van Gingelom en Sint-Truiden te organiseren. Als we de reacties van de piloten en het talrijk opgekomen publiek mogen geloven, was de eerste editie meer dan geslaagd te noemen.  Vorig jaar lag onze prioriteit in het vinden van een geschikte locatie. Met de medewerking van het gemeentebestuur van Gingelom hebben we deze toen gevonden, en ook dit jaar mogen we weer gebruik maken van diezelfde faciliteiten op het industrieterrein in Gingelom wat voor een compact en gezellige serviceruimte moet zorgen.

Dit jaar hebben we wat aan het parcours zitten sleutelen. KP Gingelom is er niet bij, omdat we voor deze KP andere plannen hebben waarover later meer. Ter vervanging komt er KP Borlo. Op aangeven van enkele streekpiloten hebben we daar een mooi en uitdagend nieuw parcours gevonden. KP Aalst houden we identiek aan vorig jaar…een korte maar krachtige KP. Verder hebben we KP Gelmen heropgevist. Door hier en daar wat aan te passen creëerden we een klassementsproef waar iedereen zowel piloot als toeschouwer zijn gading in gaat vinden. Een onuitgegeven start, vluchtheuvels passeren langs alle kanten, en natuurlijk mag de beruchte haarspeld aan het kerkhof niet vergeten worden. Deze 3 klassementsproeven zullen elkaar snel opvolgen, met amper verbindingstukken ertussen, veel rust zullen de teams dus niet hebben.

Naast de rally zelf, is er ook nog de regularity van Zuid-Limburg, die over hetzelfde parcours en aantal km’s verloopt. Als het weer wat meewerkt, worden de Haspengouwse wegen verraderlijk glad, en zal het voor deze mensen een hele opdracht worden om de opgegeven gemiddelde snelheid te benaderen.

Inschrijvingen vanaf heden geopend, en het voorlopige reglement en de link om in te schrijven is terug te vinden onder de sectie deelnemers. Hopelijk zien we jullie, piloten en toeschouwers, in grote getalen terug op 12 en 13 november voor de 2de editie van de rally van Zuid-Limburg.

affiche-zuid-limburg

Persbericht: TRCH

BRC
Maxime Potty van start tot finish de sterkste in de Sezoensrally
BRC
Thomas Martens kijkt uit naar gravel in Sezoensrally
BRC
Gunther Monnens presenteert Ford Escort WRC op de maaskiezel
BRC
Sezoensrally 2026: shakedown op KP Beerendruk in Bree
Thomas Martens start met Tom Buyse aan nieuwe fase in BRC-seizoen
BRC
Maxime Potty wint overtuigend de 51ste TAC Rally
BRC
Koen Wauters wil in TAC Rally vooral kilometers maken
BRC
TAC Rally in Tielt keert terug naar Divisie 1 met sterk startveld
BRC
Bastien Rouard domineert Rallye des Ardennes en pakt eerste BRC-zege
BRC
Jos Verstappen opnieuw favoriet in Rallye des Ardennes