Tijdens de voorstelling van de 51ste TAC Rally was ook Koen Wauters van de partij. De zanger van Clouseau staat in Tielt samen met Nicolas Tjoen aan de start in een Skoda Fabia van SXM. Voor Wauters wordt het al de derde rally. In de aanloop naar de Ardeca Ypres Rally kiest hij dit jaar bewust voor een andere voorbereiding.

Andere aanpak richting Ieper
Na zijn debuut in Ieper vorig seizoen, smaakte het rallyavontuur duidelijk naar meer. “Na Ieper heeft Nicolas me gevraagd of ik zin had in een vervolg op onze deelname daar, en ik heb geen seconde getwijfeld,” vertelt Koen Wauters. “Ik heb enorm genoten van mijn eerste kennismaking met de rallysport, al kwam er ontzettend veel informatie op me af en was het zeker niet eenvoudig.”

Om eind juni beter gewapend aan de start van de Ypres Rally te verschijnen, willen Wauters en Tjoen dit seizoen extra wedstrijdroutine opdoen in West-Vlaamse rally’s. Alleen liep dat in Moorslede niet volgens plan.

Sortie in Moorslede
“Dat was eigenlijk onze voorbereiding op de TAC Rally, maar we zijn daar niet ver geraakt. Na een paar kilometer gingen we over de kop, zoals ondertussen iedereen wel gezien heeft. Dat was gewoon een pure beginnersfout. In de mist was ik even afgeleid door een andere auto die al van de baan was gegaan, en voor ik het wist, lagen wij er ook af.”

De sortie in Moorslede haalde meteen overal de aandacht, iets waar Wauters intussen al lang mee heeft leren omgaan. “Na al die jaren kan ik daar wel mee leven. Alles wat ik doe, wordt groot nieuws, dus ook zo’n koprol. Er zullen altijd mensen commentaar hebben, maar tegelijk is het ook goed voor de rallysport. Je bereikt er een veel breder publiek mee.”

Gecharmeerd door de rallysport
Wauters voelt zich intussen duidelijk thuis in het rallymilieu. “Ik moet zeggen: ik ben echt gecharmeerd door de rallyfans en door iedereen in het rallywereldje. Je voelt zoveel passie en iedereen is bijzonder toegankelijk.”

Aan het vertrouwen van Wauters heeft de schuiver in elk geval niet geknaagd. Integendeel: de analyse achteraf leverde vooral nuttige inzichten op.

Leren uit de fout
“Ik heb de beelden nog een paar keer in mijn hoofd afgespeeld in de dagen na de rally, gewoon om te begrijpen wat er precies fout liep. Samen met de ingenieur hebben we ook de data grondig bekeken. Daaruit bleek dat ik nog een aantal reflexen uit de circuitracerij meesleur die ik dringend moet afleren. Ik neem nog te veel snelheid mee de bocht in en stuur soms te vroeg in. Dat zijn zaken waaraan ik in de komende rally’s moet werken.”

Net daarom wordt de shakedown in Tielt bijzonder belangrijk voor de combinatie Wauters-Tjoen. “In de rallysport kan je niet zomaar gaan trainen met de rallywagen. En er bestaan ook geen simulatoren waarmee je een West-Vlaamse rally echt goed kan voorbereiden. Daarom is die shakedown voor ons zo belangrijk. Daar kunnen Nicolas en ik opnieuw vertrouwen opbouwen, aanvoelen hoeveel grip het asfalt biedt en beter begrijpen hoe de auto reageert. Ik kijk echt uit naar de TAC Rally.”

Kilometers maken en leren
Dat Wauters volop geniet van zijn nieuwe avontuur, staat buiten kijf. “Ik ben 58 en na jaren circuitracen is dit een fantastische nieuwe uitdaging. Alleen heb ik er nu spijt van dat ik niet veel vroeger met rally ben begonnen. Ik geniet hier echt enorm van en ik kan niet wachten om opnieuw in onze Skoda te stappen.”

Toch blijft de ambitie voor Tielt heel duidelijk en realistisch. “Volgende week hebben we maar één doel: kilometers maken en leren. Deze keer gaan we het ritme rustig opbouwen.”

BRC
Maxime Potty wint overtuigend de 51ste TAC Rally
BRC
Koen Wauters wil in TAC Rally vooral kilometers maken
BRC
TAC Rally in Tielt keert terug naar Divisie 1 met sterk startveld
BRC
Bastien Rouard domineert Rallye des Ardennes en pakt eerste BRC-zege
BRC
Jos Verstappen opnieuw favoriet in Rallye des Ardennes
BRC
Rally van Haspengouw 2026: Verstappen, Potty, Loix en Lefebvre op voorlopige deelnemerslijst
Rally van Hannuit 2026 opent ASAF-seizoen met 57ste editie
BRC
De krijtlijnen van het Kroon-Oil BRC 2026
Rallye B-Short de la L'homme afgelast
Clio 2 Rally Challenge opnieuw op de kalender in 2026