Voor Vincent Verschueren en Veronique Hostens viel er weinig plezier te beleven in de 45ste TAC Rally in Tielt. In de derde manche van het Jobfixers Belgian Rally Championship was de regerende Belgische kampioen met zijn Skoda Fabia R5 machteloos tegen de identieke machine van Kris Princen, de leider in het kampioenschap. De nieuwe evolutiemotor waar Princen gebruik van maakte bleek sterker dan verwacht.

Vincent Verschueren had het vooraf aangekondigd. Hij zou aanvallen in de openingsronde van de TAC Rally, want ‘s ochtends wordt de wedstrijd rondom Tielt vaak beslist. Deze keer was geen uitzondering op die regel, alleen besliste Kris Princen de wedstrijd meteen in zijn voordeel door 25″ voorsprong te nemen op de GoDrive Skoda.
“Kris rijdt hier voor de eerste keer met een nieuwe evolutiemotor en die is blijkbaar erg sterk. Men had ons verteld dat die motor slechts een paar pk’s meer zou hebben, maar het verschil is enorm. We verliezen 25″ op vier proeven. Ik heb misschien wel een vijftal seconden laten liggen, mede door een kapotte stabilisator, maar geen 25 tellen!”

Na die eerste ronde was de wedstrijd in feite al beslist. Kris Princen controleerde verder zijn voorsprong, terwijl Vincent en Veronique alles uit de kast haalden om de tijden van de Limburger te evenaren. Zonder succes.

“We strijden normaal in alle wedstrijden op de seconde en telkens kan ik dan een aantal snelste tijden rijden, maar deze keer is het duidelijk dat zijn wagen meer vermogen heeft, want ik kom niet aan zijn chrono’s. Mijn afstellingen zijn perfect, de banden zijn goed en ik laat als piloot niets liggen. Ik heb mijn tijden vergeleken met die van vorig jaar en we zijn overal merkelijk sneller. Ik was 7″ sneller op de proef van Schuiferskapelle in vergelijking met vorig jaar. Dat is 0″5 per km sneller. Maar, Princen was nog een pak sneller. Het is duidelijk dat we een oplossing moeten vinden tegen de volgende wedstrijd, want op deze manier strijden we niet met gelijke wapens…”

Vincent Verschueren en Veronique Hostens konden de schade wel beperken met een tweede plaats, ruim 2 minuten voor de derde in de stand, Sébastien Bedoret. De volgende afspraak voor het GoDrive team is de Rally van Wallonië, eind deze maand in Namen. 

BRC
Maxime Potty van start tot finish de sterkste in de Sezoensrally
BRC
Thomas Martens kijkt uit naar gravel in Sezoensrally
BRC
Gunther Monnens presenteert Ford Escort WRC op de maaskiezel
BRC
Sezoensrally 2026: shakedown op KP Beerendruk in Bree
Thomas Martens start met Tom Buyse aan nieuwe fase in BRC-seizoen
BRC
Maxime Potty wint overtuigend de 51ste TAC Rally
BRC
Koen Wauters wil in TAC Rally vooral kilometers maken
BRC
TAC Rally in Tielt keert terug naar Divisie 1 met sterk startveld
BRC
Bastien Rouard domineert Rallye des Ardennes en pakt eerste BRC-zege
BRC
Jos Verstappen opnieuw favoriet in Rallye des Ardennes