RT_xxl

Ook het Historic Belgian Rally Championship wordt volgend weekend afgesloten in de Condroz Rally, de razend populaire klassieker langs de oevers van de Maas in Hoei. Kersvers kampioen Dirk Deveux blijft afwezig. Daardoor krijgen we een open strijd tussen enkele tenoren die het seizoen mee kleur gaven.

sr_2016_jv_0-44

Pieter-Jan Maeyaert veroverde vorig jaar de Belgische titel in Hoei, maar dit jaar had hij teveel technische problemen om een rol van betekenis te spelen in het kampioenschap. Pieter-Jan heeft zijn BDA ondertussen verlost van het injectiesysteem. In de configuratie van 2015 draait hij opnieuw de tijden die hem de titel opleverden. Maar, toch start Robin Maes, vice-kampioen, als favoriet in de Condroz met de schitterende BMW M3 Gr.A. Maar, als de weersomstandigheden zorgen voor een glad parcours, dan is Maeyaert zeker niet kansloos.

Dat kan eveneens gezegd worden van Stefaan Prinzie, die zijn Opel Ascona 400 presenteert op nationaal niveau in zijn lievelingsrally. Prinzie start als outsider, net als Patrick Mylleville, heel regelmatig dit jaar met zijn Porsche, Hubert Deferm en Gunther Monnens, die met de Opel Transeurope een beresterke Omloop van Vlaanderen reed. Verder mag er spektakel verwacht worden van de Porsches van Brasseur en Evrard, de Escorts van Deblauwe, Hamiaux, Hoens, Gillot, Prégardien, de Audi van Luc Caprasse en de Renault R5 GT Turbo van Frédéric Hébette, die zijn thuisrally voor geen geld ter wereld wil missen.

KAMV
RT2
BRC
Winst voor Jeroen Catelin in BRC Trophy na vlekkeloze TAC Rally
BRC
TAC Rally levert winst op voor Dobbelaere in Histo Cup
BRC
Adrian Fernémont maakt zijn comeback in de Rallye de Wallonie
BRC
Stefaan T’joens laat geen steken vallen in 50ste TAC Rally
BRC
Cédric De Cecco met Porsche 992 Rally GT in meerdere manches van het BRC
BRC
Spektakel en pech in de 50ste TAC Rally
BRC
Team Godrive triomfeert in 50ste TAC Rally
BRC
Benoit Verlinde toont het potentieel van de Renault Clio Rally3 met winst in Divisie 2 van de TAC Rally
BRC
Vincent Verschueren heerst van begin tot eind in jubileumeditie TAC Rally
BRC
Jobfixers vindt oplossing voor TAC Rally na ziekte van PJM Cracco
X