RT_xxl

Maandag, 15 augustus 2016, is het dan zover. Na jaren de rallysport van dichtbij gevolgd te hebben, is het aan Glenn Snaet om het stuur in handen te nemen. Met nummer 72 op de deuren van de Peugeot 106 zal hij zijn eerste wedstrijdkilometers rijden in de Rally van Staden. Ook voor de man in het rechterzitje, Olivier Vanneste, wordt het de eerste rally. Nog enkele dagen en het is zover.

Ypres_2016_RV_004De rallykoorts begin ik inderdaad te voelen. Ik volg al jaren de rally op de voet en heb die microbe dan ook met de paplepel meegekregen door mijn familie. Al lang droom ik ervan om zelf achter het stuur te kruipen van een rallywagen, maar budget en moeders goedkeuring ontbraken me. Ik sta dus als geen ander te popelen om te starten.

De wegen rond Staden hebben geen geheim voor Glenn Snaet. Iets dat mooi meegenomen is wanneer je je rallydebuut maakt.

De Rally van Staden is inderdaad een thuisrally waar ik de wegen dan ook goed ken. Ik denk dat dit voor de eerste maal geen slechte combinatie is, daar we nog alles moeten leren qua nota systeem. Ik heb dan ook een goede leerschool aan mijn vader Rik Snaet, de co van Chris Van Woensel. Op vraag van Chris starten we meteen met hun, toch wel gedetailleerd, nota systeem. Een hele boterham ook voor mijn co-piloot en goede vriend Olivier Vanneste, die dan ook voor de eerste maal deelneemt aan een rally.

In je eerste rally de finish halen is al een mooi resultaat. Ook Glenn beseft dit.

Ik zie deze eerste rally dus vooral om ervaring op te doen en hopelijk de finish te halen. Natuurlijk zullen we nieuwsgierig zijn naar onze tijden maar mijn verwachtingen liggen niet hoog. Leuk dat een tiental auto’s in onze klasse rijden zodat we toch wel wat kunnen vergelijken. Op dit moment zijn er nog geen plannen naar de toekomst toe, eerst zien hoe alles verloopt.

RallyTime animated
RT2
BRC
Winst voor Jeroen Catelin in BRC Trophy na vlekkeloze TAC Rally
BRC
TAC Rally levert winst op voor Dobbelaere in Histo Cup
BRC
Adrian Fernémont maakt zijn comeback in de Rallye de Wallonie
BRC
Stefaan T’joens laat geen steken vallen in 50ste TAC Rally
BRC
Cédric De Cecco met Porsche 992 Rally GT in meerdere manches van het BRC
BRC
Spektakel en pech in de 50ste TAC Rally
BRC
Team Godrive triomfeert in 50ste TAC Rally
BRC
Benoit Verlinde toont het potentieel van de Renault Clio Rally3 met winst in Divisie 2 van de TAC Rally
BRC
Vincent Verschueren heerst van begin tot eind in jubileumeditie TAC Rally
BRC
Jobfixers vindt oplossing voor TAC Rally na ziekte van PJM Cracco
X